Warsztat Stolarski

warsztat bednarski beczki dębowe

Szanowni Państwo,
mój warsztat bednarski to nie tylko moja praca, ale również moja pasja. Fach przejąłem po moich ojcu i pradziadku, który to dał początek kontynuowanej do dzisiaj przygody z tym pięknym rzemiosłem. Mimo upływu lat, tradycyjna sztuka bednarska pozostaje niezmieniona. Część narzędzi, na których pracuje to stare, oryginalne narzędzia moich przodków.
Do wyrobu beczek dębowych używam wysokiej jakości dębu z okolicznych lasów. Dbam, aby rodzaj surowca zapewniał odpowiednią jakość wyrobu. Starannie dobrane drewno, następnie sposób wypalenia beczki wpływa na jakość trunków i zadowolenie moich Klientów. Odpowiednio dobrany dąb nadaje przechowywanym trunkom ( wino, piwo, koniaki, whisky, nalewki) specyficzny smak i aromat. Alkohole „oddychają”, co korzystnie wpływa na procesy zachodzące podczas leżakowania
Moim Klientom proponuje zróżnicowany asortyment. Dostosowuję się do potrzeb Klienta i staram się sprostać nawet najbardziej wyrafinowanym gustom. Łącze wieloletnie doświadczenie bednarskie i radość tworzenia.
Od kilku lat obok beczek na trunki coraz większym powodzeniem cieszą się beczki do kwaszenia ogórków i kapusty. Drewno stosowane do wyrobu tych beczek to dąb.

Przygotowanie beczki dębowej rozpoczynam po uzgodnieniu z Klientem detali. Okres oczekiwania na gotowe beczki dębowe wynosi ok. 4-5 dni roboczych od momentu zamówienia.
Zapraszam Państwa do współpracy,
Marek Wilk